+48 510 911 523

Jak przedłużyć żywotność materaca ?

Zakup materaca wiąże się z koniecznością wydania niemałej sumy pieniędzy. Z uwagi na wielkość poniesionych nakładów finansowych wielu osobom zależy, aby raz nabyty materac dobrze sprawdzał się w swojej roli przez długi czas i tym samym zastanawia się jak przedłużyć jego żywotność. Jeżeli jesteś ciekaw, co zrobić, aby sprzęt ten zachował swoje właściwości przez cały okres użytkowania, zajrzyj do naszego artykułu.


Istnieje wiele czynników wpływających na żywotność materaca, a jednym z najważniejszych z nich jest jego wentylacja. Prawidłowy przepływ powietrza redukuje bowiem ryzyko osadzania się w nim wilgoci oraz rozmnażania się niekorzystnych dla organizmu człowieka bakterii i roztoczy. Dobrym sposobem na zadbanie o ten aspekt jest całkowite “odkrywanie” materaca chwilę po porannej pobudce. Pozbywając się z łóżka pościeli i ciężkiego koca, umożliwimy “odparowanie” znajdującej się w jego wnętrzu wilgoci oraz pozwolimy na dopływ porcji świeżego powietrza.

Warto dodać, że materac nie powinien leżeć na podłodze dłużej niż kilka dni - pozycja ta bardzo utrudnia prawidłową wentylację i może przysporzyć wielu problemów. Jeżeli jednak, zaszła taka konieczność pamiętaj, aby w miarę możliwości obracać materac lub umieścić go na chwilę blisko otwartego okna. Czynności te zminimalizują ryzyko nagromadzenia się w nim zbyt dużej ilości wilgoci i zatrzymają proces jego niszczenia.

Kup pokrowiec na materac

Innym - nieziemsko skutecznym - patentem, który pomoże Ci zwiększyć żywotność materaca jest kupno specjalnego pokrowca zakładanego na niego. Akcesorium to będzie stanowić doskonałą ochronę przed zabrudzeniami, natomiast dzięki temu, że można je prać, powstałe na nim plamy zlikwidujesz “wrzucając” go do pralki. Pamiętaj, że gadżet ten może znacznym stopniu poprawić jakość Twojego snu - pozwala on bowiem utrzymać jego higienę, a ta z kolei jest bardzo ważna zarówno dla naszego komfortu, jak i zdrowia.

Zakup materaca może stanowić duże obciążenie dla naszego domowego budżetu. Niemniej jednak, stosując się do przedstawionych przez nas wskazówek, możesz mieć pewność, że będzie on służyć Ci przez długie lata tym samym zapewniając wygodny i ponadprzeciętnie zdrowy sen. Relaks nocą jest niezwykle ważny - postaraj się zatem, aby o niego dbać.
kontakt

Pascall Sp. z o.o.
Średzka 8, 63-005 Kleszczewo


Obsługa Klienta dostępna:
pon.-pt. 7:00-15:00
+48 510 911 523
sklep@meble48.pl